A Médiatanács újabb rádiós frekvenciákat hirdetett meg. Az MTI híre nevesíti is az egyiket: a Roxy rádió frekvenciáját. Szemérmesen hallgat azonban arról, hogy egy másik, az általa csak „92,9 MHz-es”, vagy „több mint másfél milliós lakosú vételkörzetű” jelzőkkel illetett frekvencia a Klubrádióhoz köthető. Így kemény másfél másodpercbe is beletelik a frekvencia beazonosítása, viszont eggyel kevesebbszer íródik le a Klubrádió megnevezés.
Nagyobb gond az, hogy nemcsak az MTI titkolózó, hanem a Médiatanács is.
Ennek a frekvenciának, a 92,9-esnek ugyanis van egy icipici hibája. Ez azonban egyáltalán nem derül ki a pályázati kiírásból.
Ezt az ominózus frekvenciát ugyanis a Klubrádió 2010-ben a két választási forduló között már elnyerte egy pályázaton, igaz, még az ORTT-től. A pályázati eredményt azonban a Médiatanács az ORTT jogutódjaként tavaly decemberben
megsemmisítette.
A Klubrádió nem nyugodott bele a döntésbe, és
pert indított ellene.
Ez a per jelenleg is folyamatban van. A perben a Klubrádió ideiglenes intézkedésként kérte a frekvencia újrapályáztatástól eltiltását, ebben a kérdésben azonban még nem született döntés a bíróságon.
A 92,9 MHz-es frekvencia tehát per alatt van.
A Médiatanács mindezek tudatában mégis úgy hirdette meg a
pályázatot, hogy nem hívta fel a majdani pályázók figyelmét erre a frekvenciát terhelő „kis” hibára.
Ha a Klubrádió a pert megnyerné, neki volna joga sugározni a frekvencián. Ha közben valaki más nyerné el a pályázatot, abban a tudatban, hogy egy tehermentes frekvenciáért indult versenybe, újabb pereknek kellene tisztázni, hogy ki is az igazi jogosult. Mivel ketten nem férnek el egy frekin, egyikük nyilván hoppon maradna, és joggal fordulhatna a Médiatanács ellen kártérítésért. A Médiatanácsnak mindenképpen fizetnie kellene: vagy a régi, vagy az új pályázónak.
Lehet, hogy a Médiatanácsnak megéri fizetni a mi pénzünkből, csak hogy jó darabig ne jusson el ezen a frekvencián másfél millió hallgatóhoz a Klubrádió, de egyáltalán nem biztos, hogy az adófizetők is így gondolják ezt.